Fortsat nedlukning af klubben og alle aktiviteter

Kære medlemmer.
Det er svært i øjeblikket, at have den positive ja-hat på. Vi savner uden tvivl alle sammen at kunne komme i vores klub og spille lidt billard, men… som alle efterhånden er klar over, giver den nuværende Covid-19 situation ikke mulighed for dette.Ørbæk Midtpunkt er lukket ned og det er vores klub også og samtidig giver de nye forsamlingsforbud på max. 5 personer nogle store udfordringer i forhold til hvornår vi kan komme i gang med turneringer igen.
Foreløbig er datoen sat til den 16. januar, men uden at være alt for pessimistisk, så skal vi nok forberede os på, at der kan gå yderligere tid inden vi igen kommer i gang. Måske skal vi hen i februar/marts før det hele starter op igen.Vi håber naturligvis alle på nogle positive udmeldinger omkring den 16. januar, men vi må væbne os med tålmodighed.
Bestyrelsen håber alle trods alt har haft en god jul og et godt og sikkert nytår og I alle er raske og ved godt mod.
Så snart vi har noget nyt får I naturligvis en melding fra os igen. Vi glæder os rigtig meget til at se jer allesammen igen snart.
Med venlig hilsen
På vegne af bestyrelsen.
Jimmy Lauridsen
Tlf. 30 42 60 62
E-mail: j.lauridsen304@gmail.com